Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Międzychodzie

12.03.2024 r. - Powiatowy Lekarz Weterynarii w Międzychodzie informuje o publikacji Rozporządzenia Wojewody Wielkopolskiego z dnia 12 marca 2024 r. uchylającego rozporządzenie w sprawie zwalczania HPAI na terenie powiatów międzychodzkiego, nowotomyskiego i szamotulskiego z dnia 9 lutego 2024 r. Treść rozporządzenia dostępna jest w zakładce "Ptasia grypa (HPAI)".

 

UWAGA !!! Wprowadzenie II stopnia alarmowego BRAVO na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Międzychodzie informuje, że w związku z zarządzeniami  Prezesa Rady Ministrów nr 16, 17, 18  z dnia 29 lutego 2024 r. wprowadzającymi  z dniem 1 marca 2024 r.  II stopień alarmowy BRAVO i II stopień alarmowy BRAVO-CRP na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej  r. - dostęp do budynku zostanie ograniczony. W budynku prowadzony jest rejestr osób wchodzących i wychodzących. Prosimy stosować się do zaleceń pracowników Inspektoratu. Stopnie alarmowe obowiązują do dnia 31 maja 2024 r.

 

28.02.2024 r. - Powiatowy Lekarz Weterynarii w Międzychodzie udostępnia Wytyczne Głównego Lekarza Weterynarii dotyczące działań nadzorczych Inspekcji Weterynaryjnej wraz ze wskazaniem obszarów do weryfikacji wdrażanych przez producentów drobiu w zakresie zasad zoohigieny w zakładach drobiu, w tym w wylęgarniach i odchowalniach, minimalizujących ryzyko zakażeń pałeczkami Salmonella oraz w ubojniach drobiu.

Wytyczne Głównego Lekarza Weterynarii Szczegóły pliku
Nazwa: ZOOHIGIENA W ZAKŁADACH DROBIU (SALMONELLA) - WYTYCZNE GLW.pdf
Opis: Wytyczne Głównego Lekarza Weterynarii w sprawie działań nadzorczych w zakresie zoohigieny w zakładach drobiu
Utworzono: 2024-02-28 14:28:46
Data dodania: 2024-02-28 14:29:18
Autor pliku: Główny Lekarz Weterynarii
Wprowadził/a: Jurek-Kania Sylwia
Rozmiar pliku: 0.18 MB
Rozszerzenie pliku: pdf

 

UWAGA !!! Ognisko ptasiej grypy w powiecie międzychodzkim

06.02.2024 r. - Powiatowy Lekarz Weterynarii w Międzychodzie informuje o wyznaczeniu z dniem 6 lutego 2024 r. ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) w miejscowości Daleszynek, gmina Kwilcz. W związku z powyższym Wojewoda Wielkopolski wyda stosowne rozporządzenie w tej sprawie.

09.02.2024 r. - Aktualizacja – Powiatowy Lekarz Weterynarii w Międzychodzie informuje, że ognisko wysoce zjadliwej grypy ptaków w stadzie indyków rzeźnych w miejscowości Daleszynek zostało zlikwidowane dnia 07.02.2024 r. Wojewoda Wielkopolski wydał Rozporządzenie z dnia 9 lutego 2024 r. w sprawie zwalczania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terenie powiatów międzychodzkiego, nowotomyskiego i szamotulskiego. Treść rozporządzenia dostępna jest w zakładce „Ptasia grypa” (HPAI).

 

28.12.2023 r. - Powiatowy Lekarz Weterynarii w Międzychodzie informuje o zamieszczeniu na stronie, w menu "Ptasia grypa" komunikatu Wielkopolskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w Poznaniu w sprawie zasad postępowania w związku z ogniskami wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI).

 

22.12.2023 r. - Powiatowy Lekarz Weterynarii w Międzychodzie informuje, że zgodnie z zarządzeniem nr 524 Prezesa Rady Ministrów z dnia 24 października 2023 r. w sprawie wyznaczenia dla członków korpusu służby cywilnej dni wolnych od pracy – dnia 2 stycznia 2024 r. Inspektorat będzie nieczynny.

 

15.11.2023 r. - Powiatowy Lekarz Weterynarii w Międzychodzie informuje, że zgodnie z decyzją Wielkopolskiego Wojewódzkiego Lekarza Weterynarii w Poznaniu - od dnia 20 listopada 2023 r., w każdy poniedziałek miesiąca Inspektorat będzie czynny w godzinach 7.00 - 18.00 (nie dotyczy dni ustawowo wolnych od pracy). 

 

26.10.2023 r. - Powiatowy Lekarz Weterynarii w Międzychodzie informuje, że zgodnie z zarządzeniem nr 524 Prezesa Rady Ministrów z dnia 24 października 2023 r. w sprawie wyznaczenia dla członków korpusu służby cywilnej dni wolnych od pracy – dnia 2 listopada 2023 r. Inspektorat będzie nieczynny.

 

22.09.2023 r. - Powiatowy Lekarz Weterynarii w Międzychodzie informuje o zmianie obszarów objętych ograniczeniami. Obecnie cały teren powiatu międzychodzkiego znajduje się w obszarze objętym ograniczeniami II (strefa różowa). Szczegółowe informacje na ten temat wraz z aktualną mapą obszarów ograniczeń dostępny jest w zakładce „Afrykański pomór świń”.

 

21.09.2023 r. - Informujemy, że z dniem 21 września 2023 r. urządzenie elektroniczne typu fax zostaje wycofane z użytku służbowego Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Międzychodzie. Prosimy o korzystanie z pozostałych dostępnych form komunikacji z naszym Inspektoratem tj. osobiście, telefonicznie, pocztą tradycyjną lub z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej (poczta e-mail, platforma e-PUAP).

 

28.06.2023 r. - W związku z wystąpieniem ogniska ASF u świń w czerwcu 2023 r., Powiatowy Lekarz Weterynarii w Międzychodzie informuje o zmianie obszarów objętych ograniczeniami od dnia 28 czerwca 2023 r. Szczegółowe informacje na ten temat wraz z aktualną mapą obszarów ograniczeń dostępny jest w zakładce „Afrykański pomór świń”.

 

23.06.2023 r.  - Pismo Powiatowego Lekarza Weterynarii w Międzychodzie nr ChZ.5100.84.2023 informujące o uznaniu Polski za obszar wolny od zakażenia wirusem choroby Aujeszkyego oraz rozpoczęciu okresu wzmożonego ryzyka pojawiania sie choroby zakaźnej ASF u świń i dzików.

Skan pisma PLW Szczegóły pliku
Nazwa: Pismo Aujeszka.pdf
Opis: Pismo w sprawie uznania Polski za kraj wolny od choroby Aujeszkyego i wzmożenia ryzyka ASF
Utworzono: 2023-06-22 10:39:18
Data dodania: 2023-06-23 10:40:08
Autor pliku: Agata Repulo
Wprowadził/a: Jurek-Kania Sylwia
Rozmiar pliku: 0.89 MB
Rozszerzenie pliku: pdf

 

UWAGA !!! Ognisko ASF u świń w powiecie międzychodzkim

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Międzychodzie informuje o wystąpieniu z dniem 14 czerwca 2023 r. ogniska afrykańskiego pomoru świń (ASF) w gospodarstwie liczącym 93 szt. świń, położonym w miejscowości Wielowieś, gmina Międzychód. W związku z powyższym Powiatowy Lekarz Weterynarii w Międzychodzie wydał Rozporządzenie nr 2/2023 z dnia 15 czerwca 2023 r. określające obszar zapowietrzony w promieniu 3 km i obszar zagrożony w promieniu 7 km. Treść rozporządzenia dostępna jest na naszej stronie w zakładce „Afrykański pomór świń”. Jednocześnie informujemy, że powyższe ognisko ASF na fermie świń zostało zlikwidowane dnia 14 czerwca 2023 r.

 

UWAGA !!! ASF u kolejnego dzika w powiecie międzychodzkim

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Międzychodzie informuje, że na terenie powiatu międzychodzkiego, w miejscowości Łowyń odstrzelono dzika, u którego stwierdzono z dniem 01.06.2023 r. dodatni wynik badania w kierunku afrykańskiego pomoru świń. W związku z powyższym przypominamy o przestrzeganiu zasad bioasekuracji oraz wzmożonej ostrożności w gospodarstwach utrzymujących trzodę chlewną.

 

UWAGA !!! ASF u dzika w powiecie międzychodzkim

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Międzychodzie informuje, że na terenie powiatu międzychodzkiego, w miejscowości Kamionna odstrzelono dzika, u którego stwierdzono z dniem 04.05.2023 r. dodatni wynik badania w kierunku afrykańskiego pomoru świń. W związku z powyższym przypominamy o przestrzeganiu zasad bioasekuracji oraz wzmożonej ostrożności w gospodarstwach utrzymujących trzodę chlewną.

 

Grafika przedstawia pakiet rozwiązań dla polskiej wsi

 

UWAGA !!! Ważne informacje na temat HPAI

W związku z wystąpieniem ognisk wysoce zjadliwej grypy ptaków w województwie wielkopolskim, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Międzychodzie przypomina o obowiązku zgłaszania utrzymywania drobiu w gospodarstwie oraz wzmocnienia bioasekuracji w gospodarstwach utrzymujących drób. Wszelkie informacje na temat wymagań i zasad bioasekuracji znajdują się w menu "Ptasia grypa".

 

UWAGA !!! Zmiana obszarów ograniczeń w powiecie międzychodzkim w związku z ASF

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Międzychodzie informuje, że z dniem 28.10.2022 r. cały teren powiatu międzychodzkiego znajduje się w obszarze objętym ograniczeniami II (strefa różowa). Więcej informacji na ten temat znajduje się w menu tematycznym "Afrykański pomów świń". 

 

Informacja na temat szkoleń organizowanych przez Wielkopolską Izbę Rolniczą

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Międzychodzie informuje o szkoleniach organizowanych przez Wielkopolską Izbę Rolniczą w ramach projektu "Ochrona różnorodności biologicznej w warunkach produkcji rolniczej". Więcej informacji na temat programu szkoleń oraz uczestnictwa w szkoleniach można otrzymać w biurach powiatowych WIR i ODR lub w załączonym pliku: 

Informacje o szkoleniach Szczegóły pliku
Nazwa: Informacja o szkoleniach WIR.pdf
Opis: Informacja o szkoleniach organizowanych przez WIR
Utworzono: 2022-10-14 08:15:13
Data dodania: 2022-10-14 08:15:45
Autor pliku: Wielkopolska Izba Rolnicza
Wprowadził/a: Jurek-Kania Sylwia
Rozmiar pliku: 0.61 MB
Rozszerzenie pliku: pdf

 

UWAGA !!! Nowe rozporządzenie dla hodowców utrzymujących drób

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Międzychodzie informuje o publikacji nowego rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 6 kwietnia 2022 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z występowaniem wysoce zjadliwej grypy ptaków. Rozporządzenie obowiązuje od dnia 7 maja 2022 r. Informacje na temat wprowadzonych rozporządzeniem zmian oraz treść rozporządzenia zostały udostępnione w menu tematycznym  "Ptasia grypa".

 

Informacja dla uchodźców z Ukrainy 

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Międzychodzie informuje, że w menu tematycznym "ochrona zdrowia zwierząt" zamieszczona została informacja na temat postępowania ze zwierzętami towarzyszącymi dla uchodźców wjeżdżających z Ukrainy do UE przez polską granicę zewnętrzną w trakcie trwania konfliktu militarnego.

 

UWAGA !!! Wprowadzenie II stopnia alarmowego BRAVO i III stopnia alarmowego na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej - AKTUALIZACJA z dnia 01.12.2023 r.

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Międzychodzie informuje, że w związku z wprowadzeniem z dniem 15 kwietnia 2022 r. przez Prezesa Rady Ministrów II stopnia alarmowego BRAVO i III stopnia alarmowego CHARLIE - CRP na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej przedłużonego aktualnie do 29 lutego 2024 r. - dostęp do budynku zostanie ograniczony. W przypadku konieczności wejścia należy nacisnąć dzwonek na zewnątrz budynku, a następnie zostanie udzielona informacja o dalszym postępowaniu. W budynku wprowadzono rejestr osób wchodzących i wychodzących. Prosimy stosować się do zaleceń pracowników Inspektoratu.

 

UWAGA !!! Zmiana obszarów ograniczeń w powiecie międzychodzkim w związku z ASF

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Międzychodzie informuje, że z dniem 17 lutego 2022 r. teren powiatu międzychodzkiego został podzielony na 2 obszary ograniczeń:

- strefa czerwona – gmina Chrzypsko Wielkie i gmina Kwilcz (obszar ograniczeń III),

- strefa różowa – gmina Międzychód i gmina Sieraków (obszar ograniczeń II).

 

UWAGA !!! Informacja dla hodowców trzody chlewnej z zatwierdzonymi planami bezpieczeństwa biologicznego

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Międzychodzie informuje, że hodowcy trzody chlewnej posiadający zatwierdzone plany bezpieczeństwa biologicznego mogą składać wnioski na przemieszczenie trzody wraz z opłatą za wydanie decyzji w kwocie 10 zł na konto Urzędu Gminy w Międzychodzie, minimum 3 dni przed planowanym przemieszczeniem. 

 

UWAGA !!! WAŻNE INFORMACJE DLA HODOWCÓW DROBIU

W związku z pogorszeniem sytuacji epidemiologicznej w zakresie występowania zakażeń wirusami wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI), zarówno w Polsce, jak też w całej Europie, Powiatowy Lekarz Weterynarii w MIędzychodzie przypomina o obowiązku zgłaszania utrzymywania drobiu w gospodarstwie oraz wzmocnienia bioasekuracji w gospodarstwach utrzymujących drób. Wszelkie informacje dotyczące ptasiej grypy znajdują się w menu "Ptasia grypa".

 

UWAGA !!! WAŻNE INFORMACJE DLA HODOWCÓW TRZODY CHLEWNEJ

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Międzychodzie przypomina o wymogu posiadania planu bezpieczeństwa biologicznego dla gospodarstw utrzymujących trzodę chlewną, informując jednocześnie, że termin jego zatwierdzenia został przedłużony ostatecznie do 30 listopada 2021 r. Po upływie tego terminu, przemieszczanie trzody chlewnej nie będzie możliwe. Informacje na temat planów bezpieczeństwa dostępne są w menu z lewej strony "Afrykański pomór świń" w zakładce "Zasady bioasekuracji / wzory dokumentów".

 

UWAGA !!! Uchylenie Rozporządzenia Wojewody Wielkopolskiego w sprawie zwalczania ASF dla powiatu międzychodzkiego, nowotomyskiego i szamotulskiego

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Międzychodzie informuje o publikacji rozporządzenia Wojewody Wielkopolskiego z dnia 27 sierpnia 2021 r. uchylającego rozporządzenie z dnia 21 lipca 2021 r. w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń na terenie powiatu międzychodzkiego, nowotomyskiego i szamotulskiego. Treść rozporządzenia dostępna jest w zakładce "Afrykański pomór świń".

 

UWAGA !!! Uchylenie Rozporządzenia Wojewody Wielkopolskiego w sprawie zwalczania ASF dla powiatu międzychodzkiego i szamotulskiego

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Międzychodzie informuje o publikacji rozporządzenia Wojewody Wielkopolskiego z dnia 4 sierpnia 2021 r. uchylającego rozporządzenie z dnia 2 czerwca 2021 r. w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń na terenie powiatu międzychodzkiego i szamotulskiego. Treść rozporządzenia dostępna jest w zakładce "Afrykański pomór świń".

 

UWAGA !!! Możliwość ubiegania się o refundację wydatków na bioasekurację gospodarstw utrzymujących świnie

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Międzychodzie informuje o możliwości składania wniosków o pomoc na refundację wydatków na bioasekurację gospodarstw. Wszelkie informacje na ten temat zawarte są na stronie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, pod adresem :

https://www.gov.pl/web/rolnictwo/wnioski-o-pomoc-na-refundacje-wydatkow-na-bioasekuracje---ogloszenie-ministra-rolnictwa-i-rozwoju-wsi .

 

UWAGA !!! Nowe rozporządzenie Wojewody Wielkopolskiego 

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Międzychodzie informuje o publikacji Rozporządzenia Wojewody Wielkopolskiego z dnia 21 lipca 2021 r. w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń na terenie powiatu międzychodzkiego, nowotomyskiego i szamotulskiego - treść rozporządzenia zamieszczona jest w menu po lewej stronie w zakładce Afrykański pomór świń.

 

UWAGA !!! Kolejne ognisko ASF w powiecie międzychodzkim

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Międzychodzie informuje o wystąpieniu II ogniska afrykańskiego pomoru świń (ASF) w gospodarstwie liczącym 153 szt. świń, położonym w miejscowości Chorzewo, gmina Kwilcz. W związku z powyższym zostanie wydane rozporządzenie Wojewody Wielkopolskiego określające obszar zapowietrzony w promieniu 3 km i obszar zagrożony w promieniu 7 km.

Jednocześnie informujemy, że powyższe ognisko ASF na fermie świń zostało zlikwidowane dnia 14 lipca 2021 r.

 

UWAGA !!! Zmiana stref ograniczeń w powiecie międzychodzkim w związku z ASF

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Międzychodzie informuje, że zgodnie z rozporządzeniem wykonawczym Komisji (UE) 2021/1141 z dnia 12 lipca 2021 r. zmieniającym załącznik I do rozporządzenia 2021/605 ustanawiającego szczególne środki zwalczania afrykańskiego pomoru świń - teren całego powiatu międzychodzkiego został objęty obszarem ograniczeń III (strefa czerwona).

 

UWAGA !!! Zmiana obszarów z ograniczeniami w związku z ASF

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Międzychodzie informuje o publikacji Rozporządzenia Wykonawczego Komisji (UE) 2021/952 z dnia 11 czerwca 2021 r. zmieniającego rozporządzenie wykonawcze (UE) 2021/605 ustanawiające szczególne środki zwalczania afrykańskiego pomoru świń. Zgodnie z powyższym rozporządzeniem zmianie uległy granice stref z ograniczeniami na terenie powiatu międzychodzkiego. Obecnie teren powiatu stanowią 2 obszary ograniczeń:

- obszar objęty ograniczeniami I – oznaczona kolorem niebieskim na mapie ASF

- obszar objęty ograniczeniami III – oznaczona kolorem czerwonym na mapie ASF

Szczegółowe informacje na temat miejscowości w poszczególnych obszarach z ograniczeniami zawarte są w menu po lewej stronie, w zakładce „Afrykański pomór świń”.

 

UWAGA !!! Nowe rozporządzenie Wojewody Wielkopolskiego

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Międzychodzie informuje o publikacji Rozporządzenia Wojewody Wielkopolskiego z dnia 2 czerwca 2021 r. w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń na terenie powiatu międzychodzkiego i szamotulskiego - treść rozporządzenia zamieszczona jest w menu po lewej stronie w zakładce Afrykański pomór świń.

 

UWAGA !!! Poszukiwanie padłych dzików

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Międzychodzie informuje, że trwają przeszukiwania lasów w poszukiwaniu padłych dzików. U dotychczas znalezionych zwłok potwierdzono dodatnie wyniki obecności wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF). W związku z powyższym prosimy o szczególne przestrzeganie zasad bioasekuracji w gospodarstwach posiadających świnie, aby całkowicie ograniczyć dostęp dzikich zwierząt.

 

UWAGA !!! Ognisko ASF u świń w powiecie międzychodzkim

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Międzychodzie informuje o wystąpieniu ogniska afrykańskiego pomoru świń (ASF) w gospodarstwie liczącym ponad 3000 szt. świń, położonym w miejscowości Gnuszyn, gmina Chrzypsko Wielkie. W związku z powyższym zostanie wydane rozporządzenie Wojewody Wielkopolskiego określające obszar zapowietrzony w promieniu 3 km i obszar zagrożony w promieniu 7 km.

Jednocześnie informujemy, że powyższe ognisko ASF na fermie świń zostało zlikwidowane dnia 29 maja 2021 r.

 

UWAGA !!! Zmiana obszarów objętych restrykcjami ASF

Zgodnie z rozporządzeniem wykonawczym Komisji (UE) 2021/811 z dnia 20 maja 2021 r. wprowadzone zostały zmiany obszarów objętych restrykcjami - wszelkie informacje dostępne są w menu po lewej stronie, w zakładce "Afrykański pomór świń".

 

UWAGA !!! Zmiana kolorów i nazw stref ochronnych ASF

Zgodnie z nowym rozporządzeniem wykonawczym Komisji (UE) 2021/687 z dnia 26 kwietnia 2021 r. zmianie uległy kolory oraz nazwy stref ochronnych ASF - wszelkie informacje na ten temat znajdują się w menu po lewej stronie, w zakładce "Afrykański pomór świń".

 

UWAGA !!! Ptasia grypa w powiecie międzychodzkim

W związku z otrzymaniem dnia 24 marca 2021 r. potwierdzenia dodatniego wyniku Wysoce Zjadliwej Grypy Ptaków (HPAI) typu H5N8 w naszym powiecie, Powiatowy Lekarz Weterynarii w Międzychodzie udostępnia mapę obrazującą ognisko choroby oraz obszar strefy zapowietrzonej (kolor ciemnożółty) i strefy zagrożonej (kolor jasnożółty). Wszelkie informacje na temat ptasiej grypy oraz stosowania zasad bioasekuracji w związku z wystąpieniem HPAI, dostępne są w lewym menu strony, w zakładce „Ptasia grypa”.

Plik png do pobrania - mapa obszarów ochronnych HPAI Szczegóły pliku
Nazwa: Mapa HPAI obszary.png
Opis: Mapa obszarów ochronnych ptasiej grypy
Utworzono: 2021-03-24 12:56:42
Data dodania: 2021-04-21 12:57:19
Autor pliku: Anna Buczko
Wprowadził/a: Jurek-Kania Sylwia
Rozmiar pliku: 0.62 MB
Rozszerzenie pliku: png

 

UWAGA !!! Afrykański pomór świń

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Międzychodzie informuje, że ukazała się decyzja 2020/1316 z dnia 21 września 2020 r. zmieniająca załącznik 2014/709/UE w sprawie środków kontroli w zakresie zdrowia zwierząt w odniesieniu do afrykańskiego pomoru świń w niektórych państwach członkowskich. Nowo wyznaczony obszar ochronny (żółty) objął część powiatu międzychodzkiego – część gminy Kwilcz położona na południe od linii wyznaczonej przez drogę nr 24, część gminy Międzychód położona na południe od linii wyznaczonej przez drogę nr 24. Wszelkie informacje na temat ASF dostępne są w zakładce afrykański pomór świń w lewym menu strony.

Strefa ochronna ASF żółta została zobrazowana na poniższym zdjęciu:

Obraz jpg do pobrania - mapa strefy ochronnej ASF Szczegóły pliku
Nazwa: mapa_asf-miedzychód22092020.jpg
Opis: ASF - mapa - strefa ochronna ASF
Utworzono: 2020-09-25 08:47:54
Data dodania: 2021-04-22 08:54:43
Autor pliku: Anna Buczko
Wprowadził/a: Jurek-Kania Sylwia
Rozmiar pliku: 0.23 MB
Rozszerzenie pliku: jpg